HeslopoperaSlovní druh / typ heslapodst. ž.
Podheslístyl se označuje jako "popera"
TitulekFotbal: šance pro šoubyznysRubrikaPodniky a trhy
AutorAleš BorovanPostavení autora 
Mluvčí Postavení mluvčího 
KontextIl Divo tvoří operní pěvci a jejich styl se označuje jako "popera". Debutu Il Divo (2005) se prodalo kolem 10 miliónů nosičů. Podobný postup použila i česká pobočka EMI, která vydala kompilaci Kdo neskáče není Čech. Na ní se objevují staré písně Divokého Billa, Kabátu, Daniela Landy, Tří sester nebo Visacího zámku. Výběr se dokonce před dvěma týdny vyšplhal na šestou příčku oficiální prodejní hitparády Mezinárodní federace fonografického průmyslu (IFPI).
PoznámkaNalezeno v archivu Mediasearch společnosti NEWTON Media, a.s.
ZdrojHospodářské novinyDatum9.6.2006
Číslo Strana32Rok2006

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   05 08 2021