Detail hesla
[  paličský  ]
Heslopaličský
Slovní druhpříd.
Podheslí"paličský" gang
TitulekSbírka za miliony
RubrikaPolemika
AutorMartin Šindelář
Postavení autoračtenéř z Rokycan
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaNalezeno v archivu Mediasearch společnosti NEWTON Media, a.s.
Kontext
V článku Ale je hudba (Respekt č. 26/2001) informujete o policejní blamáži při zásahu proti údajnému "paličskému" gangu a nepokrytě se stavíte na stranu podle vás nespravedlivě obviněných. Na místě by ale byla spíše jistá míra obezřetnosti. Pokud se nejedná o nějaké lokální vyřizování účtů, mohlo jít také o to, že majitel rozsáhlé sbírky prostě přepaloval své poklady ostatním zájemcům a zajišťoval si tak finance na rozšiřování své kolekce. Vždyť zmiňovaných deset tisíc cédéček muselo stát nejméně něco mezi třemi až pěti miliony korun! Majitel sbírky však mohl být natolik opatrný, že každou nelegální kopii okamžitě expedoval. Policie pak mohla vědět, že se v dotyčném bytě CD přepalují, a udělala proto "šťáru naslepo" s nadějí, že objeví důkazy. Nic nenašla a zastrašený svědek zmlkl. A další zpackaný případ byl na světě.
ZdrojRespektČíslo Strana20Datum9.7.2001Rok2001

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   23 09 2020