Detail hesla
[  waterphone  ]
Heslowaterphone
Slovní druhpodst. m.
Podheslíwaterphone, zvláštní asijský hudební nástroj, plněný vodou
TitulekTvrdohlaví
RubrikaÀ propos
AutorMarek Gregor
Postavení autoraredaktor
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
Poznámka 
Kontext
Vernisáže výstav Tvrdohlavých jsou zpravidla zábavnou taškařicí, což je přirozeně dáno tím, že většina členů tohoto společně výjimečně vystavujícího devítičlenného spolku má nebo měla své "vedlejšáky" v divadelních nebo hudebních projektech. Stačí jen připomenout divadla Sklep a Kolotoč, komickou úderku Tros Sketos nebo kapelu Krásné nové stroje. Když se vše zmíněné spojí s inspirující atmosférou Litomyšle a také se skutečností, že Tvrdohlaví naposledy vystavovali před osmi lety, jako výsledek vyjde výstava, jež se dá prohlásit za jednu z událostí letošního roku. ... Ze samotného sobotního zahájení výstavy se stal podle očekávání veselý happening, jenž jen ilustroval všestrannost jednotlivých členů seskupení. František Skála na místě složil, na kytaru zahrál a odzpíval píseň inspirovanou waterphonem, zvláštním asijským hudebním nástrojem, plněným vodou, který si Petr Nikl přivezl ze svých cest po Spojených státech.
ZdrojReflexČíslo25Strana73Datum18.6.2015Rok2015

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   31 10 2016