Detail hesla
[  krimisenzace  ]
Heslokrimisenzace
Slovní druhpodst. ž.
Podheslínovinářský specialista na krimisenzace Jaroslav Kmenta
TitulekJsi jako všichni ostatní
RubrikaLiteratura, umění, kultura
AutorJosef Ondrouch
Postavení autoračlen Unie českých spisovatelů
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaNalezeno v archivu Mediasearch společnosti NEWTON Media, a.s.
Kontext
Česká detektivka # Co do množství vydání si na ty v knižní podobě ani ve filmovém ztvárnění není na co stěžovat. Nelze ale přehlédnout, že stále nejoblíbenějšími jsou detektivky s datem před rokem 1989. Žádná z nové tvorby nesnese srovnání se severskou vlnou, jež zůstává věrna až na výjimky odkazu Stiega Larssona a jeho důrazu na geniální podchycení sociálního podtextu. Nic takového se ve skutečně kvalitní podobě na českém knižním trhu neobjevuje. Mafii Michala Viewegha nepomohla ani spolupráce s novinářským specialistou na krimisenzace Jaroslavem Kmentou. I jeho tvorbu považuji za jednostrannou. Je to podobné jako nepodařená televizní a filmová fiaska. Odstrašujícím příkladem je matrixový Andrej Babiš, který kromě slibného názvu předvedl ubohou filmovou dokumentární slátaninu, jako na objednávku šitou pro Kalouska a některé další z politiků jeho knížecí, kdysi hvězdné a dnes do nevolitelnosti upadající TOP.
ZdrojHaló novinyČíslo Strana Datum20.4.2016Rok2016

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   31 10 2016