Detail hesla
[  multioperačně  ]
Heslomultioperačně
Slovní druhpřísl.
Podheslímultioperačně zaměření pracovníci
TitulekVýroba pod dohledem informačních systémů
RubrikaCover story
Autor 
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaAutoři: Petr Zavoral, David Zajíc. ERP - Enterprise Resource Planning. Komerční příloha ICT revue.
Kontext
Z pohledu zavedení bývá nejsložitější, ale zpravidla nejefektivnější tzv. štíhlá výroba, jež vznikla v Toyotě po druhé světové válce, mnohokrát oceněná i popsaná v literatuře. Jen málo podniků ji však dokáže zdárně implementovat. Jejími charakteristickými znaky jsou: uspořádání pracovišť podle procesní posloupnosti operací; plynulý tok dílů v jednotném taktu mezi operacemi, resp. pracovišti; multioperačně zaměření pracovníci. "Lídrem v organizaci firem podle principů štíhlé výroby je bezesporu automobilový průmysl vlastněný Japonci. Ti už při stavbě budov a při montáži výrobních technologií podřizují vše štíhlé výrobě. A kdyby nepotřebovali zajistit dohledatelnost, vystačí si se světly a papírovým "kanbanem". Potřebují však dodávat evropským automobilkám, které vyžadují právě dohledatelnost, logistický standard MMOG/LE a další certifikace, což je bez ERP systému nedosažitelné. Proto hledají systémy, které by štíhlou výrobu podporovaly," podotýká závěrem Bartoš z Minervy.
ZdrojHospodářské novinyČíslo Strana8Datum19.10.2016Rok2016

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   31 10 2016