Detail hesla
[  film  ]
Heslofilm
Slovní druhpodst. m.
Podheslífilmoví fanoušci říkají tomuto biblickému žánru sandálový film
TitulekPremiéru má velikonoční sandálový film Máří Magdaléna
RubrikaZprávy
Autor(frk)
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaNalezeno v archivu Mediasearch společnosti NEWTON Media, a.s.
Kontext
Co je v příběhu Máří Magdalény legenda a co historická fakta? Jaká ale byla Máří Magdaléna doopravdy? To se nám pokusí ukázat film Máří Magdaléna, který krnovské kino Mír hraje od 25. března. Filmaři slibují autentický a lidský portrét jedné z nejosudovějších žen v dějinách lidstva. Ukážou, jak se Marie Magdalská setkává s novým učením, které káže charismatický Ježíš Nazaretský. Brzy se stane srdcem tohoto hnutí a po Ježíšově boku se vydává na cestu, která se stala základním kamenem naší křesťanské civilizace. Filmoví fanoušci říkají tomuto biblickému žánru sandálový film.
ZdrojBruntálský a krnovský deníkČíslo Strana3Datum24.3.2018Rok2018

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   31 10 2016