Detail hesla
[  airbrush  ]
Hesloairbrush
Slovní druh / typ heslapodst. m.
Podheslíamerická retuš neboli Airbrush (vzdušný štětec)
TitulekMamuti vyjedou na dálnice
RubrikaReportáž
AutorLucie Vítková
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
Poznámka 
Kontext
S americkou retuší neboli Airbrushem (vzdušný štětec) běžně pracují Američané v mnoha výtvarných směrech. Jedná se o velice jemnou stříkací techniku, využívající k nanášení tenkých pramínků barev, z nichž se danými postupy vytváří vlastní motiv. Základními pracovními nástroji americké retuše jsou speciální stříkací pistole v několika provedeních, lišících se od sebe velikostí, vlastní mechanikou a způsobem použití.
ZdrojBleskČíslo Strana13Datum5.10.1997Rok1997

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   30 01 2023