Detail hesla
[  postrocker  ]
Heslopostrocker
Slovní druh / typ heslapodst. m.
Podheslí 
TitulekNad výročními anketami
RubrikaHudební zápisník
AutorPavel Klusák
Postavení autorahudební publicista
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
Poznámka 
Kontext
Newsomovou si přivlastňují snad všichni: od popových serverů pro mladé (cítí tu komerční potenciál nové Björk?) po The Wire, nejintenzivnější světový měsíčník pro současnou a avantgardní hudbu. Napříč plně mainstreamovými a nezávislými médii se také řítí postrockeři TV On The Radio. Za poznámku stojí, že ve velkém anketním mixu stovek lo-fi, elektronických, jakoby folkových i hardrockových kapel naprosto absentují silné události z world music (zmíněný letos zemřelý génius Touré je snad jediná výjimka).
ZdrojA2Číslo2Strana12Datum10.1.2007Rok2007

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   30 01 2023