Detail hesla
[  zajojovat  ]
Heslozajojovat
Slovní druhslov. dok.
Podheslíobr zajojoval
TitulekJojo ovládlo Británii
RubrikaKultura
AutorPetr Voldán
Postavení autorazpravodaj Českého rozhlasu, Londýn
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaNalezeno v archivu Mediasearch společnosti NEWTON Media, a.s.
Kontext
Nebývalého rozmachu dosáhlo jojo na americké půdě. Tam vznikly jak věhlasné firmy produkující populární hračku, tak i stovky klubů sběratelů joja a muzeum joja. Z USA je i nejvíce internetových stránek věnovaných joju. Celá počítačová síť jich skrývá na tři tisíce. Jojo má pochopitelně své "nej". Největší mělo rozměr 3,17 metru v průměru a vážilo 470 kilogramů. Při pouštění z jeřábu z výšky 57 metrů "zajojoval" tento obr v roce 1993 studentům ze Stockport College celkem čtyřikrát.
Zdroj100+1 zahraniční zajímavostČíslo Strana54Datum26.10.1998Rok1998

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   16 04 2019