Detail hesla
[  čtrnáctisálový  ]
Hesločtrnáctisálový
Slovní druh / typ heslapříd.
Podheslíprvní skutečný multiplex v tuzemsku - čtrnáctisálový kolos
TitulekMenší majitelé multikin mají apetit na expanzi
RubrikaByznys
AutorLuboš Kreč
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
Poznámka 
Kontext
Padesátiletý David Horáček je pionýrem v budování multikin v Česku. V roce 1999 jako ředitel společnosti Ster Century otevíral první skutečný multiplex v tuzemsku - čtrnáctisálový kolos v brněnských Modřicích. Teď pomýšlí na další, už pod vlastní značkou Premiere Cinemas. Od loňského léta provozuje s bývalým kolegou Davidem Jelínkem osmisálový plex v pražské Hostivaři. "Letos v prosinci otevřeme multikino v Olomouci v centru Šantovka, příští rok zahájí provoz multiplex v Teplicích," říká Horáček, který do roku 2011, kdy se osamostatnil, stál u zrodu multikin v Praze, Liberci či Ústí nad Labem (později pod hlavičkou Palace Cinemas, dnes řetězec Cinema City). Nyní dodává: "Rád bych, abychom do pěti let měli pět multikin." Není přitom jediným českým byznysmenem, který sní o expanzi. Podobně, ovšem směrem na Slovensko, se dívá společnost Golden Apple Cinemas, jež zatím provozuje ve zlínské obchodní galerii Zlaté jablko multikino a pak ještě dvě "jednosálovky" v okolí.
ZdrojHospodářské novinyČíslo Strana14Datum15.2.2013Rok2013

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   18 01 2022