Jak citovat
cls

Databáze excerpčního materiálu Neomat (2015) [online]. Verze 3.0. Praha: Oddělení současné lexikologie a lexikografie Ústavu pro jazyk český AV ČR. Cit. 2021-10-28. <http://neologismy.cz/>.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
blairovskýpříd.
…formulkách, byla pro většinu společnosti nepřijatelná. Musela se změnit především, co se týče jejího odporu k NATO, spojení s odbory a požadované socializace ekonomiky. Podobné zvetšelé představy lze najít též u české soc. dem. Na svého Blaira si ČSSD bude muset zatím počkat. Není obtížné zjistit, v čem by takový blairovský posun měl spočívat…Právo
1997
blairovskýpříd.
Zemanův favorit Vladimír Špidla již potvrdil svou kandidaturu. Zároveň řekl, že nový předseda musí být méně konfliktní než Zeman a odmítl se přátelit s Miroslavem Šloufem. Případného soupeře Grosse označuje za blairovského socialistu pružného typu, sebe spíše za jospinovského socialistu, jehož hlavním politickým cílem je vnést do distribuce bohatství hodnotovou orientaci. Gross se teprve rozhodne, zda se pokusí již dobýt vůdcovské křeslo, či se dohodne se Špidlou na kompromisu…Týden
2000
blairovskýpříd.
…symbolu víry, ale kteří pojímali konferenci jen jako příležitost pro další čárku za splněný bod sjezdového usnesení. Buď si změnu nálad ve straně nepřáli, anebo nebyli politickými přáteli entuziastů programové diskuse. Většinově totiž ČSSD nehoruje pro abstraktní debaty a přemítání o programu, o tom, zda je české soc. dem. bližší blairovská, nebo jospinovská cesta vývoje, o nichž se diskutuje v evropských sesterských stranách, není tak velkým lákadlem, aby se programová konference stala věcí celé strany…Právo
2000
Export dat
cls

Pro import exportovaného souboru dat ve formátu *.csv je třeba při načtení do programu Microsoft Excel 2010 v Průvodci importem textu zaškrtnout pole Oddělovač textu, pak stisknout tlačítko Další. V kartě Nastavení oddělovačů dat je nutné v sekci Oddělovače vybrat volbu Středník. V poli Textový kvalifikátor je třeba vybrat volbu " a potvrdit tlačítkem Další. Pak už je možné nastavit si v Průvodci importem textu v poli Náhled dat formát textu v jednotlivých sloupcích: obecný, text, datum nebo Neimportovat sloupec (přeskočit). Výsledek exportu potvrdíme tlačítkem Dokončit.

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   26 10 2021