Jak citovat
cls

Databáze excerpčního materiálu Neomat (2015) [online]. Verze 3.0. Praha: Oddělení současné lexikologie a lexikografie Ústavu pro jazyk český AV ČR. Cit. 2021-09-28. <http://neologismy.cz/>.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
protiblairovskypřísl.
…slova studenou sprchou. Vítr se náhle obrátil a tím, kdo zveličoval, se začal jevit spíše novinář Gilligan než šéf vládního úřadu pro tisk Campbell. Britské noviny se shodly, že to vlastně nepřichází zčistajasna, protože BBC už dlouho čelí výtkám, že není nestranná a své zpravodajství ladí protiamericky a nyní také protiblairovsky. Začalo se připomínat, jak se BBC během války vyžívala v referování o spojeneckých potížích a pořád dokola opakovala počty obětí; jak posádka britské vojenské lodi Ark Royal požádala velení, aby přepnulo program v palubní televizi z BBC na Sky TV, "protože se na tu protiválečnou propagandu už nedalo dívat…Respekt
2003

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   27 09 2021