Podmínky užití materiálu z databáze Neomat
cls

Lexikální materiál získaný z těchto sbírek smí být využíván pouze pro nekomerční účely, pro výzkum nejnovějšího stavu české slovní zásoby, pro výuku češtiny atp. Bude-li zde uveřejněný materiál použit v publikacích, musí být citován jeho zdroj, tj. databáze Neomat.

Jak citovat
cls

Databáze excerpčního materiálu Neomat (2015) [online]. Verze 3.0. Praha: Oddělení současné lexikologie a lexikografie Ústavu pro jazyk český AV ČR. Cit. 2022-01-19. <http://neologismy.cz/>.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
protiblairovskýpříd.
Londýn - Část britských poslanců chce obžalovat premiéra Tony Blaira za zatažení země do agrese proti Iráku. S tímto cílem včera zahájila kampaň v Dolní sněmovně. Návrh vyzývající parlamentní výbor k zahájení vyšetřování Blairova postupu v otázce Iráku podepsalo 23 poslanců. Iniciátoři protiblairovského tažení mohou počítat i s podporou některých…Haló noviny
2004
protiblairovskýpříd.
Včerejší Blairovo první setkání s novým poslaneckým klubem labouristů tak nebylo slavnostním návratem mezi věrné soukmenovce, ale spíše výpravou do jámy lvové. Protiblairovští rebelové tvrdí, že labouristé tentokráte nezvítězili "díky" ale "navzdory" osobnosti svého lídra. Blair podle nich ztratil u voličů důvěru kvůli válce v Iráku. "Své místo v historii…Mladá fronta Dnes
2005
přeblairovatslov. dok.
Úspěšný pravicový zájemce o vůdcovskou roli, Iain Duncan Smith, který nikdy neměl žádnou vládní funkci, varoval, že budoucnost toryů nespočívá v tom kopírovat labouristický politický program - neměli bychom se pokoušet "přeblairovat" Balira, řekl…Hospodářské noviny
2001

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   18 01 2022