Podmínky užití materiálu z databáze Neomat
cls

Lexikální materiál získaný z těchto sbírek smí být využíván pouze pro nekomerční účely, pro výzkum nejnovějšího stavu české slovní zásoby, pro výuku češtiny atp. Bude-li zde uveřejněný materiál použit v publikacích, musí být citován jeho zdroj, tj. databáze Neomat.

Jak citovat
cls

Databáze excerpčního materiálu Neomat (2015) [online]. Verze 3.0. Praha: Oddělení současné lexikologie a lexikografie Ústavu pro jazyk český AV ČR. Cit. 2021-09-28. <http://neologismy.cz/>.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
antiblairovskýpříd.
Nové album skupiny Killing Joke je prosté někdejšího okultismu i experimentů. Jaze Colemana, kterého si domácí publikum pamatuje zřejmě nejvíce díky nedávné spolupráci s Čechomorem, však už v první polovině osmdesátých let a zejména po dobrovolném islandském exilu opustila posedlost blížícím se koncem světa, dodávající deskám jako What's This For!…Lidové noviny
2003
antiblairovskýpříd.
Antiblairovské rebelie se zúčastnilo 122 vládních poslanců, více než kdykoli předtím. Ale vedení opozičních konzervativců se postavilo za Blaira. Jeho obvyklí toryovští eurospojenci Ken Clarke a Chris Patten byli proti. Liberální demokraté, jindy váhavě provládní, byli jako jediní v odporu proti válce jednotní. Blair po parlamentní debatě diskutoval ještě v…Týden
2003
antiblairovskýpříd.
A manželka s dcerou? Pokud můžeme uvěřit několikerým Zemanovým interview, zůstanou na bytě v Praze a občas unaveného politika na chalupě navštíví. O tom, jak se dcera prokousává základní školou, nechá si otec Miloš jen vyprávět. Nezájem médií o tento antiblairovský detail si lze vysvětlit jedině tak, že nikdo nevěří v Zemanův politický návrat. Bylo by totiž snadné připomenout předvolební obrázek z roku 1996. Tehdy se Miloš Zeman nechal blairovsky fotografovat se ženou Ivanou a dcerou Kateřinou ochotně a často. Rodina se šéfovi sociálních demokratů hodila jako politický program…Víkend magazín HN
2002

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   27 09 2021