hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
agerexiepodst. ž.
Jestli mladším ročníkům hrozí, že se postupně promění v téměř identické kopie, protože si přejí vypadat tak nějak stejně jako všechny ty ostatní krásné dívky na Instagramu, jejich maminky a babičky se zase můžou bát toho, že se stanou obětí agerexie. Ano, chorobný strach ze stárnutí má už dokonce své jméno a je uznaný jako novodobá nemoc. Děs z vrásek, šedin a ochablé kůže dohání do extrémů i dámy ve věku spojovaném s životní moudrostí…Ona Dnes
2020

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   05 10 2022