hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
mentální anorexieVLJ
Mentální anorexie (MA) postihuje ženy asi desetkrát častěji než muže, ale i u těch se někdy vyskytuje. MA trpí zhruba jedno až čtyři procenta žen a 0,2 - 0,3 % mužů. Důležitou známkou mentální anorexie je kromě významného úbytku hmotnosti také porucha vnímání vlastních tělesných proporcí (připadá si obézní navzdory vychrtlosti), manipulace s jídlem, strach z přírůstku hmotnosti a mnoho dalších příznaků, včetně ztráty menstruace u žen (amenorea), lanuga (jemné ochlupení po těle a v obličeji), posedlosti cvičením, zvracení, projímání, diet, rituálů, zimomřivosti, nízkého krevního…Reflex
2017

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   29 09 2022