hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
bosochodectvípodst. s.
…vydá ven bez bot, už není považovaný za extrémního, ale jen za průměrného exota. "Ještě tak před třemi lety jsme zaznamenávali na diskusních fórech povzdechy bosochodců, kteří se setkávali s nepochopením. Bosé nohy, zvláště na veřejnosti, byly určitým prohřeškem proti společenským konvencím," vysvětluje David Mrhač, zakladatel občanského sdružení Bosá turistika. … Bosochodectví se prý odráží i na jeho zdraví: "Sedm let jsem neměl chřipku ani angínu, když na mě jde nachlazení, pomůže krátká bosá procházka. Nechci tvrdit, že jsem zdravý jen díky bosé chůzi, ale doba, po kterou jsem zdravější, kopíruje přesně tu dobu, po kterou chodím bos…Magazín Víkend Dnes
2015
bosochodectvípodst. s.
…nám ale tahle spontánnost chybí. Může za to nedůvěra k povrchu, po kterém se pohybujeme. Nohy nám "svazuje" strach ze zranění. Každopádně odkládejte boty jen tam, kde je bezpečný terén. Nechte se zlákat pískem na pláži, horskou pěšinkou či trávníkem na soukromé zahradě. V zahraničí už existují parky pro vyznavače "bosochodectví", snad se jich dočkáme i u nás. … Duše a tělo otupělé celoročním vysedáváním v kanceláři pookřejí při každém zážitku, který navozuje j okamžitý a intenzivní pocit svobody a volnosti. Proto není divu, že nám chůze naboso dělá tak dobře. Kontakt se zemí můžeme vnímat jako nevyčerpatelný zdroj energie a harmonie…Katka
2013

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   29 09 2022