hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
bosochodkyněpodst. ž.
…Není pochyb o tom, že bosá chůze je jednou z vůbec nejzdravějších věcí, již člověk může pro své tělo udělat," shrnuje specialistka na kardiologii a nadšená bosochodkyně MUDr. Jarmila Müllerová (74). "Proč je tedy tak málo propagovaná, proč se o ní fakticky mlčí? Řekněme si to upřímně - z chůze bez bot nekouká žádný kšeft. Výrobci sportovní obuvi si nad ní rvou vlasy, provozovatelé fitnessů a wellnessů taky. Ba dokonce někdy mám pocit, že i leckterý lékař raději…Týdeník Květy
2015

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   05 10 2022