hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
bosonožecpodst. m.
…k závěru, že si buď budu muset nechat šít boty na míru, aby byly opravdu pohodlné, nebo nebudu nosit žádné. Kdybych tehdy narazil na bosoboty, které mám teď, koupím si rovnou ty a k úplně bosé fázi se asi nikdy nedostanu." A to by byla škoda. Vinš si totiž jako bosonožec celkem užil. Děti se ho na ulici ptaly, proč nemá boty, bezdomovci si od něj odmítali brát peníze, když přece sám nemá na boty, a párkrát ho vyhodili ze supermarketu s tím, že nemá vhodný oděv…Pátek Lidových novin
2018

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   29 09 2022