HeslosuperpozvánkaSlovní druh / typ heslapodst. ž.
Podheslí 
TitulekArabská smetánka v Obecním domě//Galavečer v PrazeRubrikaAktuálně
Autor(kož)Postavení autora 
Mluvčí Postavení mluvčího 
KontextSuperpozvánka. Pozvánka do Obecního domu přišla v půlmetrové obálce.
PoznámkaPopisek fotografie.
ZdrojTýdenDatum21.6.2010
Číslo25Strana13Rok2010

HeslosuperpozvánkaSlovní druh / typ heslapodst. ž.
Podheslí 
TitulekPěšky, na kole i na koštětiRubrikaRelax
AutorEva ObůrkováPostavení autoraspisovatelka, cestovatelka
Mluvčí Postavení mluvčího 
KontextPálení čarodějnic můžete spojit s výletem do Hornického skanzenu Mayrau ve Vinařicích u Kladna. … A nakonec jedna superpozvánka: jedinečná je cykloturistická akce Bílý kámen, při níž se na jediný den v roce otvírá vojenský prostor Libavá a spolu s ním evropské rozvodí Odry a Dunaje. Kraj obestřený tajemstvím a protkaný legendami, s pohnutou minulostí, nelehkou současností a především s překrásnou přírodou (pohled na lesy zdecimované kůrovcem vás ale nepochybně zaskočí) můžete navštívit ve středu 1. května. Je jedno, které z deseti vstupních míst si vyberete, je ale nutné dodržovat poměrně přísná pravidla. Věřte, že akce v celoročně uzavřeném vojenském prostoru je sama o sobě zázrak, tak to svou neukázněností nepokazte těm, kdo se sem budou chtít podívat i příště.
PoznámkaPříloha.
ZdrojLidové novinyDatum27.4.2019
Číslo Strana34Rok2019

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   21 11 2022