Detail hesla
[  no poo  ]
Heslono poo
Slovní druh / typ hesla?
Podheslímytí vlasů ve stylu "no poo" (no shampoo, tedy mytí bez šamponu)
TitulekNovinky pro krásu
RubrikaKrása
AutorSoňa Kotulková
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaNalezeno v archivu Mediasearch společnosti NEWTON Media, a.s.
Kontext
Mytí vlasů ve stylu "no poo" (ve zkratce no shampoo, tedy mytí bez šamponu) je momentálně hit. Jedná se o šetrné mytí bez pěny, které vlasy (ani přírodu) zbytečně nezatěžuje. Někdo si vlasy myje jedlou sodou nebo moukou - ty je přirozeně odmastí -, já raději zkusila novinku od Yves Rocher, nepěnivý Low ShamPoo. Byla jsem k téhle metodě poněkud skeptická, ale musím přiznat, že mytí bylo příjemné, ve spojení s vodou vznikla lehká emulze a vlasy byly krásně jemné, voňavé a čisté. Líbí se mi, že šampon obsahuje 99 % přírodních látek a je bez silikonů, sulfátů, parabenů a barviv. Novinka stojí 99 Kč.
ZdrojMarianneČíslo Strana114Datum23.7.2015Rok2015

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   27 02 2024