Detail hesla
[  dojič  ]
Heslodojič
Slovní druh / typ heslapodst. m.
Podheslíjeden z pěti nejlepších sněmovních "dojičů"
TitulekMlaskající parlament
RubrikaČeská republika
AutorMiroslav Korecký
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaSpeciál Kronika roku 2009.
Kontext
Jan Schwippel, nezařazený poslanec zvolený za ODS, také čerpá příspěvek 17 tisíc měsíčně na bydlení pro přespolní zákonodárce, ačkoli v hlavním městě vlastní byt. V něm ovšem přespává jeho neteř. A tři ministři-senátoři, Karel Schwarzenberg, Alexandr Vondra a Václav Jehlička, si nechali měsíčně vyplácet více než dvacetitisícový příspěvek na cestovné, i když využívali ministerskou limuzínu. Podobných případů se objevily desítky a noviny měly téma na celé léto a podzim. "Problém s vyplácením náhrad vytvářejí uměle média, aby bylo o čem psát a mohly nás, politiky, dehonestovat," rozčiloval se třeba poslanec ČSSD Ivan Ohlídal. Mimochodem, jeden z pěti nejlepších sněmovních "dojičů", kteří si z dávek vedle platu nenechali uniknout ani haléř.
ZdrojTýdenČíslo Strana22Datum1.12.2009Rok2009
Export dat
cls

Pro import exportovaného souboru dat ve formátu *.csv je třeba při načtení do programu Microsoft Excel 2010 v Průvodci importem textu zaškrtnout pole Oddělovač textu, pak stisknout tlačítko Další. V kartě Nastavení oddělovačů dat je nutné v sekci Oddělovače vybrat volbu Středník. V poli Textový kvalifikátor je třeba vybrat volbu " a potvrdit tlačítkem Další. Pak už je možné nastavit si v Průvodci importem textu v poli Náhled dat formát textu v jednotlivých sloupcích: obecný, text, datum nebo Neimportovat sloupec (přeskočit). Výsledek exportu potvrdíme tlačítkem Dokončit.

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   16 07 2024