Detail hesla
[  joint  ]
Heslojoint
Slovní druh / typ heslapodst. m.
Podheslídát si jointa, špek, smrada, brko
TitulekJak se baví naše děti
RubrikaNeděle
Autor 
Postavení autoratechnař
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaVíkendová příloha. Vložený článek s titulkem Hlavní je bejt hustej.
Kontext
Houby lysohlávky a hulení jsou totiž taky v pohodě. Zvlášť to hulení. Ta pohoda. Dát si jointa, špek, smrada, brko, trochu si zabrkovat, zahulit, hlavně když je dobrej model, ať se jedná o hašiš čili modelýnu, hnědý nebo trávu, neboli zelený či skunk. Člověk je pak zhulen jako bambus, totálně lehce vyčazen do absolutního ementálu a podobně.
ZdrojLidové novinyČíslo Strana18Datum19.2.2000Rok2000
Export dat
cls

Pro import exportovaného souboru dat ve formátu *.csv je třeba při načtení do programu Microsoft Excel 2010 v Průvodci importem textu zaškrtnout pole Oddělovač textu, pak stisknout tlačítko Další. V kartě Nastavení oddělovačů dat je nutné v sekci Oddělovače vybrat volbu Středník. V poli Textový kvalifikátor je třeba vybrat volbu " a potvrdit tlačítkem Další. Pak už je možné nastavit si v Průvodci importem textu v poli Náhled dat formát textu v jednotlivých sloupcích: obecný, text, datum nebo Neimportovat sloupec (přeskočit). Výsledek exportu potvrdíme tlačítkem Dokončit.

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   16 07 2024