Detail hesla
[  kapelově  ]
Heslokapelově
Slovní druh / typ heslapřísl.
Podheslípůsobí tak hodně "kapelově"
TitulekDavid Koller se na své čtvrté sólové desce sečetl a podtrhl
RubrikaScéna
AutorHonza Vedral
Postavení autoraredaktor
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaRecenze hudebního alba David Koller: ČeskosLOVEnsko, 2015.
Kontext
I když album logicky vychází coby sólová deska, ještě jedno je z něj patrné. Koller nahrával s muzikanty, se kterými je dlouhodobě v souhře a navzájem si rozumějí. Působí tak hodně "kapelově". A to nejen proto, že je velká část písniček postavena na kytarových riffech a nápadech Michala Pelanta, pro Kollerův sólový sound už typických. Důležité je, že v sobě má dost vnitřního kontrastu. To když vedle všech těch energických kytarových "sypaček", které však nejdou za hranici únosnosti jako v případě Kollerbandu, kapela vypne tlak a rozplyne se v meditativních Sladkých snech nebo jemné Gipsy Love. Případně ulítne jinam jako v závěrečné, funkem lízlé oslavě žen s názvem Čučoriedky, pod kterou je podepsaný i P. B. CH.
ZdrojMladá fronta DnesČíslo Strana6Datum21.3.2015Rok2015

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   16 07 2024