Detail hesla
[  bezšamponový  ]
Heslobezšamponový
Slovní druh / typ heslapříd.
Podheslíokruh přívrženců bezšamponové metody se stále rozšiřuje
TitulekBez šamponu
RubrikaAkta
AutorKlára Kolářová
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaNalezeno v archivu Mediasearch společnosti NEWTON Media, a.s.
Kontext
"Nemej si ty vlasy tak často, budeš to mít horší," říkala mi vždycky babička. Ne snad, že bych ji někdy poslechla - představa mastné hlavy mě vždycky odpuzovala, ale dost možná měla pravdu. Vyznavači metody "no shampoo" (vtipně zkracované na "no poo") věří, že si vlasy dokážou poradit samy i bez častých chemických zásahů zvenčí. Méně přípravků = zdravější vlasy. Byla jsem k tak jednoduchému rovnítku zprvu skeptická, ale je pravda, že okruh přívrženců bezšamponové metody se stále rozšiřuje. Umírněnější z nich si vlasy oplachují roztokem jedlé sody a octa, ti extrémnější se pak spoléhají pouze na vodu. Mezi druhé jmenované patří i kadeřnice Blanka Hašková, která je spolumajitelkou pražského salonu Hair Area. K rozhodnutí ji inspirovali klienti, kteří se na "no poo" vyptávali. A Blanka Hašková si řekla, že nejlépe jim o kladech i záporech poreferuje, když to vyzkouší sama na sobě.
ZdrojMoje psychologieČíslo Strana84Datum24.4.2015Rok2015

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   07 12 2023