Detail hesla
[  elektromikrobus  ]
Hesloelektromikrobus
Slovní druh / typ heslapodst. m.
Podheslípostává hrdě před rámy karosérií elektromikrobusu bez řidiče
TitulekAuta budoucnosti se tisknou a létají
RubrikaZe zahraničí
AutorVladimír Plesník
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
Poznámka 
Kontext
"V naší továrně v německém Varelu budeme tisknout titanová palivová potrubí se zdvojenou stěnou. To však je jen začátek," upozorňuje Peter Sander z Airbusu. Jay Rogers (44), zakladatel Local Motors, postává hrdě před rámy karosérií elektromikrobusu bez řidiče zvaného Olli, který si v polovině června odbyl premiéru mezi hotely, restauracemi, nákupními centry a obytnými čtvrtěmi v areálu National Harbor u Washingtonu. "Představa, že si vytiskneme školní autobusy, už přestala být snem," zdůrazňuje v továrně na konci slepé ulice lemované kaktusy v arizonském Phoenixu.
ZdrojPrávoČíslo Strana12Datum27.6.2016Rok2016

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   02 10 2023