Detail hesla
[  pyrooprávnění  ]
Heslopyrooprávnění
Slovní druh / typ heslapodst. s.
Podheslípříslušníci s nejvyšším pyrooprávněním
TitulekAlexandr Tomeš reaguje na téma Vojenský újezd Brdy: Kritika je prý neopodstatněná!!!
RubrikaVaše příspěvky
AutorAlexandr Tomeš
Postavení autorakapitán v záloze
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaNalezeno v archivu NewtonOne společnosti NEWTON Media, a.s.
Kontext
Proti vytvoření profesionální jednotky určitě nejsem, ale těch vycvičených specialistů, vzhledem k plnění dalších, neméně důležitých úkolů, v žádném případě není tolik, aby byl úkol očisty Brd splněn jak v termínu, tak v požadované kvalitě. Takže propuštění velmi dobře vycvičených a zapracovaných ("výcvik probíhal pod vedením zkušených lektorů z 15. ženijní brigády a z vyškovské akademie, což umožnilo minimalizovat s tím spojené finanční náklady a zároveň zaručilo vysokou odbornou kvalitu poskytnuté přípravy") příslušníků z řad Odřadu pyrotechnické očisty (dále OPO) považuji za velmi neefektivní a v dnešní době vysoké nezaměstnanosti přímo jako plivnutí do deklarací kterékoli vlády o opatřeních proti snížení nezaměstnanosti. Dále jsem přesvědčen po půlročním náročném asanování o tom, že využívat na tuto práci příslušníků s nejvyšším pyrooprávněním (vyškolených ke zneškodňování nástražných výbušných systémů), je jako házení perel vepřovému zvířectvu. Jako dozor a odborný dohled prosím, ale kopat starou munici. Vím, že něco dělat musí, ale? Jenom pro informaci, víte, jak dlouho by trvala asanace Brd při využití šestnácti dvojic zkušených pracovníků? Dle propočtů a zkušeností nejen z Brd, ale i jiných asanovaných prostorů??? Cca do roku 2128!!
ZdrojPříbramský deníkČíslo Strana8Datum30.10.2013Rok2013

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   16 07 2024