Detail hesla
[  euronorma  ]
Hesloeuronorma
Slovní druh / typ heslapodst. ž.
Podheslínevyhovovat euronormám
TitulekGlosy tohoto týdne
RubrikaGlosy
AutorIvo Jahelka
Postavení autoraprávník
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaNalezeno v archivu Mediasearch společnosti NEWTON Media, a.s.
Kontext
Vážení občané, musíte se smířit s tím, že náš tuzemský rum prostě Bruselu nevoní, a tudíž bude přejmenován, a taktéž oblíbení utopenci se možná budou muset uchýlit do ilegality, neboť nevyhovují euronormám! Vážení občané, to či ono je sice pro vás poněkud drahé, ale je nutno přibližovat se cenám v členských státech EU! (Kupodivu jsem v této souvislosti ještě neslyšel, že by se stejně měly přibližovat i naše platy.) Nejsem sice Středisko empirických výzkumů, ale přesto si dovoluji tvrdit, že na veřejné mínění působí daleko více tyto zvěs ti než zasvěcené komentáře politiků. Normální člověk jim totiž vesměs nerozumí. Jestliže se tedy do budoucna počítá se všelidovým hlasováním, je třeba urychleně najít někoho, kdo národu všelidově vysvětlí, že "neexistuje jiná rozumná alternativa" (pravil prezidentův mluvčí).
ZdrojTýdeník KvětyČíslo Strana62Datum30.8.2001Rok2001

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   16 07 2024