Detail hesla
[  koronadiktát  ]
Heslokoronadiktát
Slovní druh / typ heslapodst. m.
Podheslíjediná zbraň, která nás může osvobodit od koronadiktátu a koronatotality
TitulekSlovensko ve varu: Vláda doufá ve zkrocení covidu, odpůrci chtějí generální stávku
RubrikaZprávy
AutorTomáš Kačmár
Postavení autoraredaktor CNN Prima NEWS
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaNalezeno v archivu NewtonOne společnosti NEWTON Media, a.s.
Kontext
Ještě dál šli s kritikou představitelé krajní pravice, kteří na Slovensku sedí v Národní radě (slovenský jednokomorový Parlament - pozn. red.). Jak Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) kontroverzního a nedávno odsouzeného poslance Mariana Kotleby, tak hnutí Republika, které založili bývalí Kotlebovci, volají dokonce po generální stávce. "Ve skutečnosti vláda vyhlásila válku vlastním obyvatelům. Kdyby chtěla vyhlásit válku chorobám a viru, tak začne řešit zdravotnictví a začne lidi léčit," kritizoval Kotleba vyhlášení lockdownu a následně vyzval představitele odborů, aby kvůli čerstvým vládním opatřením šli do generální stávky. "Generální stávku, jedinou zbraň, která nás může osvobodit od koronadiktátu a koronatotality, může vyhlásit jen svaz odborů," dodal Kotleba.
Zdrojcnn.iprima.czČíslo Strana Datum28.11.2021Rok2021

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   10 05 2024