Detail hesla
[  medicínský turista  ]
Heslomedicínský turista
Slovní druh / typ heslaVLJ
Podheslíročně jsou to tisíce "medicínských turistů"
TitulekOtázka týdne
RubrikaDiskusní fórum
Autor 
Postavení autora 
MluvčíRoman Šmucler
Postavení mluvčíhopřednosta Kliniky a institutu estetické medicíny, Asklepion, Praha
PoznámkaNalezeno v archivu Mediasearch společnosti NEWTON Media, a.s.
Kontext
Asklepion ošetřuje přibližně 40 % cizinců. Nejčastěji přijíždějí z Velké Británie a z Ruska, ročně jsou to tisíce "medicínských turistů". Trh je nesmírně konkurenční a zpočátku rozhoduje jenom cena - na nic jiného se klient neptá. A tak klíčem k prosazení se bylo poskytnutí kvalitní péče za minimální ceny, jinak by klienti letěli třeba na Ukrajinu či do Thajska (kde mají velmi kvalitní kliniky!). Několik let trvalo, než jsme vytvořili mezinárodní značku a získali klienty, kteří peníze počítat nemusejí - zejména z Ruska a z Perského zálivu. Dilema je jednoduché. Je snadné vydělat veliké peníze na náhodném cizinci, který je šokován "lácí" léčby u nás, ve srovnání třeba s Německem, a je šťasten, pokud mu dáte 100% přirážku oproti Čechům (on si toho ani nevšimne).
ZdrojMedical TribuneČíslo Strana2Datum6.3.2006Rok2006

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   16 07 2024