Detail hesla
[  předzkušební  ]
Heslopředzkušební
Slovní druh / typ heslapříd.
Podheslípředzkušební doba bez jakékoli smlouvy
TitulekAby vás šéf nezašlápl
RubrikaTéma
AutorMilan Vidlák
Postavení autoraredaktor
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
Poznámka 
Kontext
Zaměstnavatel tak ušetří na odvodech a teoreticky vydělá i zaměstnanec, neboť má část výplaty nezdaněnou. Z dlouhodobého hlediska už je to horší - z legální části platu se totiž počítá důchod, nemocenská i podpora v případné nezaměstnanosti. Nyní je taktika zaměstnavatelů podle paní Batíkové odlišná - zájemce o práci je napřed, tak jako její syn, zkoušen v jakési předzkušební době bez jakékoli smlouvy. Pak mu ale buď nedají peníze a vyhodí ho hned, nebo podepíše smlouvu a vyhodí ho až poslední den tříměsíční zkušební doby, po kterou dostává jen minimum peněz. Půl roku tak pracuje skoro zadarmo.
ZdrojPátek Lidových novinČíslo41Strana21Datum9.10.2009Rok2009

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   25 09 2023