Detail hesla
[  radioidentifikační  ]
Hesloradioidentifikační
Slovní druh / typ heslapříd.
Podheslíradioidentifikační čipy nabízejí pestré možnosti uplatnění
TitulekElektronika nahrazuje čárový kód
RubrikaVěda a lidé
AutorJosef Tuček
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaPříloha.
Kontext
Radioidentifikační čipy nabízejí pestré možnosti uplatnění. Umožňují rychlou evidenci ve skladu, jehož počítač neustále ví, kolik kterého zboží je uvnitř. Regály v supermarketu, vybavené skenery, mohou díky čipům oznamovat, že na nich dochází zboží. Zákazníci nepotřebují vyndávat nákup na pás u pokladny, stačí, když s košíkem projedou kolem skeneru a pokladna oznámí cenu nákupu a vytiskne seznam jeho položek.
ZdrojHospodářské novinyČíslo Strana6Datum14.7.2005Rok2005

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   24 05 2023