Detail hesla
[  takyhumor  ]
Heslotakyhumor
Slovní druh / typ heslapodst. m.
Podheslírádobybodrý takyhumor kriminalistů a esenbáckých pochůzkářů
TitulekMajor Zeman pokračuje
RubrikaTelevize
AutorJan Mervart
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaRecenze televizního seriálu Třicet případů majora Zemana, režie Jiří Sequens, Československo. Nalezeno v archivu NewtonOne společnosti NEWTON Media, a.s.
Kontext
Ani změna na postu generálního ředitele České televize zatím nic nezměnila na vysílání cyklu Třicet návratů, v jehož rámci je zařazován kontroverzní seriál Třicet případů majora Zemana. Nový pan direktor však prohlásil, že o tomto problému hodlá rozhodnout až po průzkumu mezi veřejností. Ve čtvrtek večer jsme tudíž mohli po archívní zkratce přibližující poměry dvaašedesátého roku zhlédnout už devatenáctý díl seriálu nazvaný Třetí housle. Anonce v televizních magazínech slibovaly napínavý příběh, i když tvůrci kdysi usilovali spíše o díl výjimečně zábavněji pojatý, takzvaně odlehčený. Výsledek nebylo ani jedno, ani druhé. S rádobybodrým takyhumorem kriminalistů a esenbáckých pochůzkářů si nezadaly ani postavy šmelináříčků s valutami. Bylo tristní sledovat při nesmyslném třeštění herce jako Z. Řehoře či K. Urbánka. Dokumentární pořad pak pojednal o někdejších režimně-stranických oslavách a alkoholických dýcháncích. Soudný divák se ovšem musel bránit vtíravému pocitu, že neméně zajímavý by byl obdobný pořad o obdobných problémech z posledního desetiletí…
ZdrojSvobodaČíslo Strana6Datum19.2.2000Rok2000

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   27 02 2024