Detail hesla
[  kolovandr  ]
Heslokolovandr
Slovní druh / typ heslapodst. m.
Podheslívzít kolo, bágl a jet na kolovandr
Titulek52 vykolejení z kolejí
RubrikaReflexe
AutorOndřej Kobza
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
Poznámka 
Kontext
Sepsal jsem si dvaapadesát drobných změn, které jsem buď nikdy neudělal, nebo je mám dlouho v hlavě. Chci si vytvářet takové nové dráhy v mysli. … Pravidla jsou volná. Když se mi nebude chtít něco splnit a nahradím úkol jinou "novou" věcí, nevadí. Připomíná to trošku táborové bojovky, někdy happeningy. Je to takový tréninkový program na přivolávání nových věcí v životě. Na přivolávání změn. Udělat oheň v přírodě v zimě. Jet nějakou tramvají celou trasu, na konečné to tam projít a sledovat, co zaznamenáníhodného se za tu trasu stalo. Ochutnat jídlo, jež nemám rád a které zásadně nejím. Napsat psaný dopis. Hodit šipkou do mapy republiky a tam jet a zasadit strom. Chodit celý týden s lupou, a když bude třeba, tak prozkoumávat věci. Totéž s dalekohledem. Celý týden se zaměřit na nějakou barvu očí, třeba hnědou, a počítat si lidi, které potkám. Poslat do práce k někomu nějakého poslíčka s anonymním dárkem a neprozradit to pak. Vzít si na Petřín lihový vařič, ohřát vodu na čaj a začajovat s někým. … Vylézt na strom a bejt tam hodinu. Zazpívat si sám v lese. Někomu blízkému umýt hlavu. Jít na pravoslavnou bohoslužbu. Dát si den, kdy budu pět hodin meditovat. Spát v seně. Jeden den si dát, že musím vždy po patnácti minutách zapisovat do deníku, co se děje. Krom spánku. Vzít kolo, bágl a jet na kolovandr.
ZdrojReflexČíslo1Strana22Datum7.1.2021Rok2021

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   27 02 2024