hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
elektrorevolucepodst. ž.
Automobilový průmysl tvoří v Česku až deset procent HDP. Máme obrovské výrobní základny Škodovky, TPCA či Hyundai. Přichází ale elektrorevoluce. Nejhodnotnější automobilkou světa je Tesla, Volkswagen oznámil jasný přechod k elektromobilitě, Audi přestává vyvíjet spalovací motory a podobně. Co to udělá s naším průmyslem i vaší firmou? | Jakkoli světem posledních deset let neustále rezonuje elektromobilita, její raketový nástup zatím nepřišel. Nevěřím, že se v následujících dvou letech dočkáme něčeho zásadního…Týden
2021

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   02 10 2023